Tropy wiodą na manowce

okladki 5

"Tropy wiodą na manowce" to już piąta płyta w dorobku zespołu, po której widać, a może raczej trzeba powiedzieć słychać, że nagrana jest przez muzyków dojrzalszych, analizując wcześniejsze albumy zespołu. Widoczne jest to zarówno w warstwie muzycznej jak i literackiej. Artyści nie uciekają od tematów ważnych, jak kryzys uczuć, przemijanie czasu, stawiając pytania o życiowe wartości i drogowskazy, w sytuacji kiedy "wszystkie tropy wiodą na manowce". W muzyce czuć także więcej przestrzeni i swobody, zwłaszcza w instrumentalnych partiach solowych, w których muzycy puszczają nawet oko lekko w stronę jazzu.
Płyta zawiera 10 utworów o dość zróżnicowanej dynamice, od piosenek mocno lirycznych (Niby nic a wszystko, Pod wspólnym dachem, Dawać), po utwory bardzo dynamiczne, wybiegające poza tzw. klasykę gatunku (Zawrócić, Tropy wiodą na manowce, Emigrancki blues). Wszystkie jednak łączy akustyczne brzmienie i energia muzyki granej niemal w 100% na "żywo" - taką bowiem konwencję przyjął zespół nagrywając ten materiał.

Nad stroną muzyczną albumu czuwali Michał "Rosa" Rosicki, współpracujący na co dzień z Leszkiem Możdżerem, Marcinem Wyrostkiem, Motion Trio i in. oraz Sean Magee z legendarnego studia Abbey Road w Londynie, nadając ostateczne brzmienie płycie.

Gościnnie na płycie wystąpili:
Małgorzata Liszak - skrzypce
Tadeusz Leśniak - fortepian

Lista utworów:

  1. Zawrócić
  2. Miłość zmysłowa
  3. Niepokój
  4. Dawać
  5. Proszę
  6. Niby nic, a wszystko
  7. Tropy wiodą na manowce
  8. Rok
  9. Pod wspólnym dachem
  10. Emigrancki blues

 

 

...Żadne małżeństwo, nawet to najlepsze, nie przetrwa tylu lat
jeśli nie ma w nim odpowiednio dużo rozsądku...