U źródeł tęsknot

okladki 1

U źródeł tęsknot leży kraina bliska każdemu człowiekowi - świat, w którym rodzą się marzenia, tęsknoty, pragnienia... Czujemy się tam jak u siebie w domu. Może dlatego, że - jak wszyscy - tęsknimy za innym światem - takim, w którym żyłoby się lżej, piękniej, inaczej. Na tym debiutanckim krążku każdy znajdzie coś dla siebie. Są tam opowieści o nadziejach (nie zawsze spóźnionych), o porach roku (nie zawsze wrogich), o uczuciach (nie zawsze przemijających).

Płyta została nagrana w 1998 roku i zawiera utwory do tekstów, zarówno klasyków polskiej poezji (Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana), jak i poetów współczesnych (Adama Ziemianina, Mirosława Ostrycharza, Arkadiusza Kobusa). Faktem jest, że na płycie znajdują się piosenki obejmujące naszą pięcioletnią działalność. Piosenki, które publiczności obce nie są, były bowiem wykonywane na wielu festiwalach i przeglądach z nurtu "muzyki łagodnej".

Koncert inaugurujący płytę odbył się w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie mogliśmy zobaczyć jaki klimat wsród publiczności wytworzy cały album. Znaleźć tam bowiem można i radosne, pełne ciepła piosenki, i nastrojowe ballady, i rerfleksyjne improwizacje. Cóż, taki przecież jest świat naszych uczuć. Taka też jest debiutancka płyta Małżeństwa z Rozsądku.

Lista utworów:

 1. Róża
 2. Zima
 3. Tęsknota
 4. Biała baśń
 5. Na kredyt zaufania
 6. O azyl proszę
 7. Świadkowie lata
 8. Oczy me pełne
 9. Samotność deszczoholika
 10. Zaledwo wiem
 11. Nadaremność
 12. Modlitwa Jesienna
 13. Moje miasto
 14. Spóźnione nadzieje

 

 

...Żadne małżeństwo, nawet to najlepsze, nie przetrwa tylu lat
jeśli nie ma w nim odpowiednio dużo rozsądku...